Millega me saame teid aidata?

Logi sisse

Laste turvavarustus

Sõidukid, millel oleks laste transportimiseks mõeldud turvavarustus, ei ole tellitavad eraldi kategooriana Bolt äpis. Siiski, turvavarustus on olemas osades autodes.

Bolti sõidukitele kohaldub liiklusseaduse § 36 lõike 9 regulatsioon ehk sõiduki tagaistmel tohib alla kolmeaastast last sõidutada täiskasvanud sõitja süles tingimusel, et last süles hoidev sõitja on turvavööga kinnitatud ja tema süles on üks laps.

Vanemate kui kolmeaastaste laste sõidutamisel tagaistmel tuleb vähemalt üks laps kinnitada turvavöö padja ja sõltuvalt lapse kasvust kas täiskasvanu turvavöö või ainult selle vöörihmaga või muu nõuetekohase turvaseadmega. Ülejäänud laste sõidutamisel tagaistmel tuleb kasutada vähemalt täiskasvanu turvavöö vöörihma.

Kui sõitja soovib kindlasti kasutada turvaistet, peab ta selle ise kaasa võtma või helistama juhile peale sõidu tellimist, tegemaks kindlaks, et selline iste on autos olemas.

Kas see artikkel oli abiks?