Ako môžeme pomôcť?

Prihlásiť sa

Nemôžem objednať jazdu

Nejde vám objednať jazdu? Môže to mať niekoľko dôvodov:

  • Nedostatok finančných prostriedkov: Systém môže pred objednaním jazdy overiť vašu kartu pred-autorizáciou určitej čiastky na vašom účte. Uistite sa, že máte na karte dostatok prostriedkov. Ak nie, určite pomôže pred objednaním jazdy doplniť prostriedky na vašom účte.
  • Blokovaný účet: V takejto situácii sa v aplikácii zobrazí chybové hlásenie. Prečítajte si ho pozorne a v prípade potreby kontaktujte náš tím podpory.
  • Neúspešné platby: Ak sa nám nepodarilo zaúčtovať poplatok za vašu predchádzajúcu jazdu, nebudete môcť požiadať o novú, kým nebude predchádzajúca platba vyrovnaná. Kontaktujte svoju banku a požiadajte ju o povolenie tejto transakcie. Potom môžete platbu manuálne zopakovať cez Opakovať platbu v sekcii Platby. Ak potrebujete ďalšiu pomoc, kontaktujte náš tím podpory.
  • Technické problémy: Ak máte akékoľvek technické problémy, urobte snímky obrazovky a kontaktujte náš tím podpory. Čím viac informácií nám poskytnete, tým rýchlejšie vám môžeme pomôcť!
Pomohol Vám tento článok?